Dám ti přes držku! Primář vyhrožoval kamarádce matky, na kterou jeho kolega zavolal policii

Skandál, kdy lékař v ústecké nemocnici zavolal na matku měsíčního miminka policii jen proto, že s ním chtěla zůstat přes noc, má drsnou dohru. O den později totiž jeho nadřízený napadl dulu, kterou matka poprosila, aby ji u malého pacienta na chvíli vystřídala.

Malý Honzík leží na ústecké JIP již několik dní se zápalem plic. Jeho maminka s ním chtěla zůstat i přes noc, hladit ho a podávat mu odstříkané mateřské mléko, u lékaře Adama Cipry ale nepochodila. Přestože řád nemocnice i zákony hovoří jasně ve prospěch maminky Jarky a jejího syna, lékař na ni zavolal v sobotu večer policii.

Výjezd strážců zákona se ukázal jako zcela zbytečný. "Přijali jsme oznámení, že matka dětského pacienta nechce odejít z jednotky intenzivní péče. Hlídka na místě zhodnotila situaci, ze strany ženy nedošlo k protiprávnímu jednání ani k porušení interních předpisů nemocnice a matka na JIP zůstala, konstatovala pro Blesk policejní mluvčí Jana Slámová.

celé zde - odkaz: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/532674/dam-ti-pres-drzku-primar-vyhrozoval-kamaradce-matky-na-kterou-jeho-kolega-zavolal-policii.html

Photo by Kat Smith from Pexels
Photo by Kat Smith from Pexels